Osteoporoza: jak utrzymać trwały szkielet?

Przy demineralizacji kości, stają się one bardziej kruche i podatne na złamania. Do walki przeciwko degradacji masy kostnej (osteoporoza), trzeba zorganizować swoją ramę od najmłodszych lat, przyjmując właściwe odruchy.Osteoporoza: jak utrzymać trwały szkielet?

Kość jest żywą tkanką, która jest stale aktualizowana.

Każdego roku, w ten sposób prawie 10% naszych kości całkowicie przeprojektowany . Niszczące komórki (osteoklastów) korek, wiek lub uszkodzone, podczas gdy inne komórki (osteoblasty) i zrobić nową kość zaśmiecać naruszeń.

Dopóki te dwie kategorie komórek funkcjonować w dobrym inteligencji, masa kostna jest zachowana. I ze zdrowym stylem życia, może być mocni w ciągu dziesięcioleci, opóźniając natarcie osteoporozy.

Wapnia, aby zapobiec łamliwości kości

“Aby zapobiec gęstości kości nie pogorszyła, wymagane jest wysokie spożycie wapnia wynosi 900 mg na dobę na numery menopauzy dorosła kobieta i 1200 mg dla menopauzy, jak tylko climax na miejscu . Nie kompensuje się, pojawia się kruchość kości” – mówi profesor Bernard Cortet, reumatologa w klinice uniwersyteckiej w Lille i przewodniczący grupy badań i informacji na osteoporozę.

Pieczony ser dobrze ustawione: 356 mg na porcję Emmental (30 g), na przykład. Inne produkty to szpinak (168 mg 150 g), brokuły (114 mg 150 g), sardynki w oleju (400 mg na 100 g), anchois 200 mg na 100 g) i wód, takich jak wątroba (555 mg / l) i Courmayeur (533 mg / l).

Witamina D jest niezbędny dla mocnych kości

Spożycie wapnia w wysokich dawkach jest bezużyteczny, jeśli nie do strawienia lub stałe.

Do tego nasz organizm potrzebuje witaminy D . Jednak wielu z nas ma niewystarczający poziom (mniej 30ng / ml w krwi), szczególnie mieszkańców regionów na północ od Loary.

Każdego roku, w ten sposób prawie 10% naszych kości całkowicie przeprojektowany . Niszczące komórki (osteoklastów) korek, wiek lub uszkodzone, podczas gdy inne komórki (osteoblasty) i zrobić nową kość zaśmiecać naruszeń.

Dopóki te dwie kategorie komórek funkcjonować w dobrym inteligencji, masa kostna jest zachowana. I ze zdrowym stylem życia, może być mocni w ciągu dziesięcioleci, opóźniając natarcie osteoporozy.

Dlatego ważne jest, aby być na słońcu mniej niż 10 min / dzień – unikając najbardziej gorących godzin – bo od 50 do 70% zapotrzebowania pokrywane są własnymi produkcji witaminy D, która odbywa się na poziomie skóry pod wpływem promieniowania UV .

Jedz żółtka i tłuste ryby regularnie zapewnia dodatków.

Uważaj równowagi kwasowo-zasadowej równowagiUważaj równowagi kwasowo-zasadowej równowagi

“Wiele kobiet jedzą wapń, ale nie przechowywać go. Oni zachowują się jak nawaliłem kosza: tracą więcej wapnia, tak jak oni wchłaniają, czasami nawet więcej” – zauważa dietetyk Florencja Pique, Autor ” diety przeciw osteoporozie “(wyd. od Thierry Souccar).

Nadmierne spożycie soli , czerwonego mięsa i oczyszczone ziarno chodzi. “Te produkty żywnościowe powodują organizmu, co prowadzi do wycieku minerałów” – wyjaśnia nasz ekspert.

Aby zneutralizować kwasowość, ciało będzie w rzeczywistości wyjąć z kości wodorowęglan i cytrynian wapnia, w wyniku czego na koniach demineralizacji. Aby tego uniknąć, więcej owoców i warzyw, należy umieścić na swój talerz, zwłaszcza najbardziej alkalizujący z nich: morele, suszone figi, daktyle, owoce cytrusowe, squash, koperek, Rzeżucha, marchew …

Skupić się na skutek sportu dla zapobiegania osteoporozieSkupić się na skutek sportu dla zapobiegania osteoporozie

“Praktyka regularna aktywność fizyczna pomaga zapobiegać utracie wytrzymałości kości, ale nie wszystkie sporty są równe” – mówi Cortet”, ale tylko tych, którzy umieścić kości przy obciążeniach mechanicznych naprawdę ochronny.”

Bieganie , chodzenie i trening siłowy wzmacnia kości rąk, nóg i kręgosłupa. Aerobik, taniec i siatkówka także wzmocnić struktury kostnej. Z drugiej strony, pływanie i jazda na rowerze nie chronią przed osteoporozą.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the <a href="http://przyszedlszybko11.info/osteoporoza-jak-utrzymac-trwaly-szkielet/" title="Permalink to Osteoporoza: jak utrzymać trwały szkielet?" rel="bookmark">permalink</a>.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *